KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 11654048
*
nr 1165 4048
Skulpturer
2 st, keramik, Afrikana, 1950-tal, höjd: 13-20
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:24:23
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: african tribal art africana afrikana keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:13
*
Skulpturer
nr 1165 4048
Skulpturer
2 st, keramik, Afrikana, 1950-tal, höjd: 13-20
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: african tribal art africana afrikana keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:13